Таня Христова спечели балотажа

По-ниска избирателна активност на балотажа в Габрово

Повече...

България U15 спечели турнира в Естония, Симеон Турлаков - титуляр

Националният отбор на България до 15 години спечели международния приятелски турнир в Естония, е част от програмата на УЕФА за развитие на юношеския футбол.

Повече...

"Чардафон" спечели за пети път купа "Стефан Тодоров"

Габровският „Чардафон“ спечели 8-то поредно издание на турнира по баскетбол в памет на дългогодишния състезател, съдия и спортен деятел Стефан Тодоров, наричан от приятелите си Кеца.

Повече...

Ангел Иванов от Габрово спечели трето място в националния конкурс за християнска журналистика „Казвайте истината"

Фондация „Покров Богородичен“ и порталът Православие БГ обявиха резултатите от националния конкурс за християнска журналистика „Казвайте истината“ 2022 г.

Повече...

ОУ „Св.Св. Кирил и Методий“ спечели осмия турнир по минифутбол „Малки лъвчета“

Отборът на ОУ „Св.Св. Кирил и Методий“ спечели 8-то издание на традиционния междуучилищен турнир по футбол „Малки лъвчета“.

Повече...

Имануел Щарк спечели Обиколката, Преслав Балабанов завърши с първите в Габрово

Имануел Щарк от отбора на „P&S Metalltechnik“ спечели 68-тата колоездачна Обиколка на България.

Повече...

Северна Македония спечели "Христо Донков"

Таня Христова със златна значка на БФ "Баскетбол"

Повече...

Леон Александров спечели специалната награда на журито от ММФИ „Музите” - Созопол

Специалната награда на журито от Международния младежки фестивал на изкуствата (ММФИ) „Музите” - Созопол спечели възпитаникът на детската школа по изкуствата при НЧ "Развитие-1869" – Дряново Леон Александров.

Повече...

ХК „Бъки“ спечели четвърта Купа България за 2019-та

ХК „Бъки“ наложи тотална хегемония в турнира Купа България при нежния пол тази година.

Повече...

Габровец спечели Ягуар ХЕ от игрите на тотото

Вчера Български спортен тотализатор организира специален ден за печалби в Габрово. Поводът за събитието беше връчването на чисто нов луксозен автомобил Ягуар ХЕ, спечелен от Втори тото шанс на играта „Тото 2 – 6 от 49“

Повече...

Шампионът „Бъки“ спечели и Купа България!

В годината, в която ще отпразнува 20 години от своето основаване, ХК „Бъки“ спечели Купа България при жените. Момичетата на треньорките Веселина Златева и Анита Хараланова бяха безапелационни на финалите в Свиленград и показаха по категоричен начин, че са най-достойни за трофея.

Повече...

Радослав Начев от Градница спечели 2000 лева от Лотарията на НАПРадослав Начев от с

Радослав Начев от с. Градница, е месечният победител от Лотарията с касови бележки на НАП, съобщиха от офиса на приходната администрация в Габрово.

Повече...

„Виктория“ поведе в група IV, „Young boys“ спечелиха публиката

Отборът на „Виктория“ поведе след първото завъртане в предварителна група IV на XXVII-я турнир по футбол на малки врати за Купата на Община Габрово. В здрав мач тимът се наложи с 5:1 над „ВиК“, но резултатът не отразява реално показаното от двата отбора на терена.

Повече...

Джефри Херлингс спечели MXGP-надпреварата в Севлиево, Петър Петров - 17-ти

Лидерът в Световния шампионат в клас MXGP Джефри Херлингс с лекота спечели 17-ия кръг, който се проведе вчера на считания преди години за полигон номер 1 в света „Горна Росица“ край Севлиево.

Повече...

Тедо Кабакчиев спечели в Кърнаре

Шампионът на България в мотоцикретните ендуро напдпревари Теодор Кабакчиев (КТМ) постигна нова победа. Тедо спечели третия кръг от националното първенство, проведен край село Кърнаре, и прибави нови 40 точки към актива си.

Повече...

Отборът на СУ „Отец Паисий“ спечели футболния турнир „Малки лъвчета“

Отборът на училище „Отец Паисий“ спечели поредното издание на футболния турнир за деца „Малки лъвчета“. Надпреварата се проведе в рамките на два дни в спортна зала „Орловец“ с участието на пет училищни тима. В първата фаза те бяха разделени в две групи.

Повече...

Тедо Кабакчиев спечели две купи в Турция

Българската звезда на ендуро спорта Теодор Кабакчиев (КТМ, Екстрийм Рейсинг) отново демонстрира на
колегите си в Турция, как се пилотира майсторски мотоциклет.

Повече...

Кристиян Киров спечели PRO OPEN стартовете

Джет пилотите дариха наградния фонд за млада жена с тежко заболяване

Повече...

Момичетата на ДЮФК„Янтра 2013“ спечелиха последния турнир за сезона

първо място, като спечелиха последния регионален турнир за сезона, който се проведе на терена в Царева ливада. Там премериха сили шест отбора, съставени от момичета до 12 години. „Янтра 2013“ беше в група със „Севлиево лейдис“ и „Чавдар“ (Троян), а в дру

Повече...

Юношите на „Чардафон“ спечелиха първи точки за сезона

възпитаниците на Христо Йорданов и Слав Колев показаха, че започват да набират скорост, като записаха победа, равенство и загуба. Поражението беше в двубоя срещу „Локомотив“ (Горна Оряховица) – бронзов медалист от шампионата при 19 го

Повече...

ХК “Бъки” спечели втора Купа България!

8-ми март донесе нова радост в хандбален клуб „Бъки“! Седмица след девойките до 19 години и момичетата до 14 години на габровския клуб триумфираха с Купа България, с което поднесоха хубав подарък за празника на своята треньорка Анита Харала

Повече...

Теодоси Балабанов спечели конкурса за лога на Карнавал 2015

Котка с главата надолу и мотото „Габровец и котка по гръб не падат“ спечелиха конкурса на габровската Община за лого на карнавала през 2015 година. За участие в конкурса се състезавали осем предложения на петима участници.

Повече...

2 златни и 2 сребърни медала спечелиха ученици от Математическата гимназия

Два златни и два сребърни медала спечелиха ученици от Природоматематическата гимназия „Акад. Иван Гюзелев“ в национално математическо състезание. На снимката: Мартин Копчев - V клас, Веселин Димов - VI клас, и Никола Максимов - V клас