Торнадото на Калина Янева взе първа награда, петокласничката е направила избор – архитектура

Единадесетгодишната Калина Янева спечели първа награда в Общинския етап на Международния конкурс "С очите си видях бедата".

Повече...

„Янтра" в миникриза, загуби и в Разград

Отборът на „Янтра“ изпадна в миникриза, след като загуби трети пореден мач от първенството във Втора професионална лига.

Повече...

Златни и сребърни медали за младите габровски ръгбисти в турнира за Купата

Златни и сребърни медали завоюваха младите ръгбисти на „Янтра“ от проведената в столичния квартал Требич надпревара за Купа България по Ръгби 7 за подрастващи.

Повече...

Трима адаши с победи в еврошампионата в “Grand prix България 2024” на "Горна Росица"

Трима адаши, носещи името Георги, спечелиха победи на считаното за най-добро мототрасе в света - "Горна Росица" в  „Grand prix България 2024“, който се проведе през уикенда.

Повече...

Междинна конференция за напредъка на проекта за Младежки център - Габрово

Междинна конференция по проект № BGLD-2.001-0009 „Възможност за изява на младите хора – създаване на младежки център в Габрово“ се проведе на 22 април 2024 г.

Повече...

“Нощ на звездите“ поставя България на световната сценична карта

Световното шоу на Енчо Керязов „Нощ на звездите“ се завръща след няколкогодишно отсъствие

Повече...

Дюстабанов заслужава по-голяма почит

Паметникът на именития войвода в Габрово - да бъде преместен на площад ”Възраждане”

Повече...

БСП прави ляво патриотично обединение

Около 25 партии и 20 граждански сдружения се събират на общ форум на 1 май

Повече...

Джудистите с 9 медала от „Гладиатор оупън"

Състезателите на клуба, водени от треньорите Георги Колев и Пламен Ганчев, завоюваха две златни, три сребърни и четири бронзови отличия в 9-ото издание на международния турнир „Гладиатор оупън“.

Повече...

„Чардафон" на мач от бронзовите медали

Димитър Тодоров с 31 точки за разгрома над "Локомотив"

Повече...

Ясен е съставът на Районната избирателна комисия

Районната избирателна комисия встъпва в правомощията си на 20 април 2024 г.

Повече...

Семена от устойчиви сортове плодни дръвчета на "Семе българско"

„Каквото посееш, това ще пожънеш”, казва народът ни. Убедени в истинността на тези думи, организаторите на националния фестивал „Семе българско” – фондация „ОТ БГ” и Община Севлиево, канят всички свои приятели на 27 и 28 април в парк „Казармите”, Севлиево, когато ще се проведе неговото първо юбилейно издание.

Повече...

Александър Ангелов с бронз от Европейското първенство по таекуон-до ITF

Състезателят на габровския клуб „Некст“ донесе първия медал на България от Европейското първенство по таекуон-до ITF за мъже, жени, юноши, девойки, момчета и момичета, което започна в сряда в Копер, Словения.

Повече...

Рая Шикова от Математическата в отбор А

Два сребърни медала за България на Европейската олимпиада по експериментални науки

Повече...

КСО „Узана" спечели първата за сезона купа по колоориентиране

Състезателите на КСО „Узана“ взеха отборния трофей в първия старт за сезона по колоориентиране ку нас.

Повече...

Множество пропуски и подарена дузпа донесоха успех на „Литекс" в Габрово

"Янтра" загуби с 1:2 домакинския си двубой от 28-я кръг на първенството във Втора професионална лига срещу състава на "Литекс".