Всяка година кметът на Община Габрово отличава най-изявените и талантливи габровски ученици, чрез церемония по вписване на имената и постиженията им в почетната книга "Дарования и постижения".

Девойките на „Бъки“ са втори за Купата

Девойките старша възраст на ХК "Бъки" втори в турнира за Купа България

Повече...

Михаела Цонева участник в исторически успех за България!

Националният отбор на България по тенис за девойки до 18 години, в състава на който е и габровката Михаела Цонева, ще играе финал на Европейското отборно първенство за тази възраст.

Повече...

Девойките на „Янтра“ - трети в България!

Исторически успех постигнаха 13 годишните девойки на „Янтра“.

Повече...

Второ място за девойките на "Янтра"

Девойките на "Янтра" заеха второ място в поредния турнир за сезона във възрастовата група до 15 години.

Повече...

Очаквано - две победи за девойките на Крушев

Очаквано две убедителни победи извоюваха девойките на "Чардафон" в третия кръг на първенството по баскетбол на Дивизия "Изток" - 54:16 срещу "Зограф" (Трявна) и 69:50 срещу пловдивския "Академик жени".

Повече...

Девойките на ДЮФК „Янтра 2013“ спечелиха и втория турнир при 15-годишните

Девойките до 15 години на ДЮФК „Янтра 2013“ завоюваха първо място и във втория регионален турнир за сезона.

Повече...

Девойките на "Чардафон" писаха история в Силистра

Нов връх в своята кариера постигнаха вчера девойките на ОБК "Чардафон".

Повече...

ХК„Бъки“ е абсолютният №1 при девойките до 19 години

След като спечели Купа България в началото на годината, габровският тим триумфира и с шампионската титла на страната.

Повече...

Девойките на "Чардафон" приключиха сезона с две победи

С две победи приключиха редовния сезон от първенството по баскетбол до 19-години девойките на обединения баскетболен клуб "Чардафон".

Повече...

Девойките на "Чардафон" с 2 победи Търговище

Нови две победи извоюваха девойките на баскетболен клуб "Чардафон" в подновеното първенство на обединената зона "Добруджа-Мизия". Габровки, които са сигурни участнички в междурегионалната фаза на шампионата, играят в условната група за разпределение на местата от 4-то до 10-то, за да се избягнат предългите пътувания до Варна и Силистра.

Повече...

Девойките на „Бъки“ защитиха Купа България

Хандбален клуб „Бъки“ спечели първия си трофей за 2019 година. Воденият от Треньор № 1 на община Габрово Веселина Златева тим на девойките до 19 години за пореден път потвърди статута си на абсолютен № 1 у нас като триумфира по убедителен начин с Купа България. Въпреки че беше без три важни състезателки – Милица Колева, Йоана Костова и Рени Еремиева, габровският отбор беше безапелационен във финалния турнир, проведен в зала „Вълчо Даскалов“ в град Хасково, и завоюва златните отличия с четири категорични победи.

Повече...

Девойките на ФК „Янтра 2013“ заеха второ място за Купата на M&BM

В първата среща избраничките на Радо Николов се изправиха срещу състава на „Севлиево лейдис“. Габровските момичета имаха пълно надмощие на терена, но липсата на концентрация в завършващата фаза не им позволи да поведат в резултата през първото полувреме. В началото на втората част се случи най-нелогичното.

Повече...

Михаела Цонева представя България на Световното първенство по тенис за девойки

Жребият отреди на българския тим място в група „А" на шампионата в Простейов, заедно с отборите на Чехия, Япония и Мароко. Първата среща на България е днес срещу домакините от Чехия.

Повече...

Девойките на ДЮФК "Янтра 2013" са шести в страната

ДЮФК „Янтра 2013“ продължава все по-уверено да заявява присъствието си на картата на девическия футбол в
България. След момичетата до 12 години и девойките до 15 години се представиха много успешно в т.нар.
Фестивал, който е своеобразен финал и по традиция се провежда в края на всеки полусезон (есенен и
пролетен), като събира най-добрите отбори от страната в съответната възраст.

Повече...

Златен дубъл за девойките на ХК „Бъки“

Шестте най-добри тима в страната си оспорваха медалите в спортна зала „Дряново“ в съседния град. В първата фаза те бяха разделени в две предварителни групи. „Бъки“ беше в група с „Ники спорт“ (Сливница) и „Панагюрище“ и записа две убедителни победи.

Повече...

12 годишните момичета на „Янтра 2013“ четвърти в турнир за девойки

Берковица. В петото поредно издание на надпреварата взеха участие шест отбора - този на домакините, „ЛП Суперспорт (София), който е 10-кратен шампион на България, „Янтра 2013“ (Габрово), „Поломис“ (Лом), „Олимпия“ (Брусарци) и „Ботев Лозно“ (Кюстендил).

Повече...

СК"Надежда" с 10 медала от Държавното по киокушин за юноши и девойки

по карате киокушин за юноши и девойки младша и старша възраст в дисциплините ката и кумите, което се проведе в Двореца на културата и спорта „Васил Левски“ във Велико Търново. Габровският клуб се представи със седем каратеки, възпитаници на треньорите Йо

Повече...

Валерия Лозанова: “Това беше последният ми шанс за европейската титла при девойките и трябваше да я взема”

Валерия Лозанова вече е абсолютен шампион на Световния съюз по киокушин (KWU) в категория до 55 килограма при девойките до 17 години. След световната титла, която извоюва в края на миналата година във Варна (втора за нея от първенств

Повече...

Купа България извоюваха девойките на ХК „Бъки”

Девойките до 19 години на ХК „Бъки“ са новите-стари носителки на Купа България. Възпитаничките на треньорите Веселина Златева и Христо Коев потвърдиха лидерската позиция на местната хандбална школа в женския профил и за поредна година извоюваха първото м

Повече...

Девойките на „Чардафон-Орловец“ с нови две победи

Последните два мача девойките на „Чардафон-Орловец“ ще играят срещу „Вихър“ - Вълчи дол, и „Ънстопабъл“ (Добрич), но треньорите Анита Крушева и Павел Калчев не очакват подопечните им да срещнат сериозни затруднения.

Повече...

Девойките до 16 години на ХК “Бъки” станаха вицешампионки на България

Девойките до 16 години на ХК „Бъки“ станаха вицешампионки на България за 2014 година. Състезателките на габровския клуб се окичиха със сребърните медали от финалния турнир на първенството, който се проведе във Велико Търново.

Повече...

Ботевград взе титлата от ученическите игри при девойките

Представителят на Ботевград – отборът на ПМГ „Акад. проф. д-р Асен Златаров“, спечели златните медали от финалите на ученическите игри за девойки 11-12-ти клас, които се състояха от 8 до 11 май в Габрово.