СК"Надежда" с 10 медала от Държавното по киокушин за юноши и девойки

Топ новина! по карате киокушин за юноши и девойки младша и старша
по карате киокушин за юноши и девойки младша и старша възраст в дисциплините ката и кумите, което се проведе в Двореца на културата и спорта „Васил Левски“ във Велико Търново. Габровският клуб се представи със седем каратеки, възпитаници на треньорите Йо

СК"Надежда" с 10 медала от Държавното по киокушин за юноши и девойки 10 медала завоюваха състезателите на СК ”Надежда“ (Габрово) от Държавното първенство по карате киокушин за юноши и девойки младша и старша възраст в дисциплините ката и кумите, което се проведе в Двореца на културата и спорта „Васил Левски“ във Велико Търново. Габровският клуб се представи със седем каратеки, възпитаници на треньорите Йонко Иванов и Красимир Илиев. Очаквано първо място на кумите извоюва световната и европейска шампионка при девойките старша възраст Валерия Лозанова. Тя участва в категория до 60 килограма и на полуфинала спечели с 2 вазарита срещу Анита Калчева от Несебър. Съперничката й в спора за златото не излезе на татамито поради лекарска забрана. Валерия участва и в надпреварата на ката, в която получи втора оценка и взе сребърното отличие. Шампион на кумите стана и Миро Ненков в категория до 65 килограма при юношите младша възраст. Състезателят на СК ”Надежда“ изигра три срещи, а на финала беше изключително убедителен и спечели с ипон срещу Светослав Стилянов от СК „Киокушин“ (Левски). По два сребърни медала от дисциплините ката и кумите завоюваха Радостин Ангелов (категория + 75 кг) при юношите старша възраст и Анна Бондарева (категория +55 кг) при девойките младша възраст. Симона Иванова записа второ място на кумите в категория до 50 килограма и 3-място ката при девойките старша. В същата възрастова група Алекс Вълев стана вицешампион на кумите в категория до 70 килограма. СК ”Надежда“ имаше и още една представителка в състезанието - Лора Савова. Тя обаче не успя да се пребори за място на подиума и остана четвърта в категория +55 килограма при девойките младша възраст. Общата равносметка за клуба от първенството във Велико Търново е 2 златни, 7 сребърни и 1 бронзов медал.