С човек по-малко „Янтра“ удари „Добруджа“ – 2:1

Топ новина! Marak-i-v-namalen-s-stav,--Yantra--stigna-do-pobedata
Марак и в намален състав, "Янтра" стигна до победата
След изключително спорна дузпа и 45 минути игра с човек по-малко, отборът на „Янтра“ най-накрая сложи край на дългата серия от мачове без победа във Втора професионална лига и се наложи над състава на „Добруджа“ на стадион „Христо Ботев“ с 2:1.

След изключително спорна дузпа и 45 минути игра с човек по-малко, отборът на „Янтра“ най-накрая сложи край на дългата серия от мачове без победа във Втора професионална лига и се наложи над състава на „Добруджа“ на стадион „Христо Ботев“ с 2:1. Това на практика беше трета победа за тима от началото на сезона, но едната от тях беше анулирана след отказването на „Витоша“ (Бистрица). С прибавените три точки „Янтра“ се изкачи с една позиция нагоре във временното подреждане и заема 15-то място. Двубоят с „Добруджа“ беше белязан от слабото съдийство на рефера Валентин Станчев от Сливен, който отсъди две изключително дискусионни дузпи в мача и вдигна пресилен червен картон на Мартин Ангелов още в първата минута на второто полувреме. Костадин Ангелов беше наредил отбора си за агресивен стил на игра във вариант 3-5-2. Тройката защитници пред Иван Гошев беше Мартин Ангелов, Костадин Гаджалов и Христо Митев. Константин Иванов изненадващо започна като опорен халф до Петър Казаков. По фланговете действаха Тони Иванов и Георги Върбанов, а Владислав Мисяк беше зад двойката нападатели – братя Кожухарови. „Янтра“ започна мача с висока преса и това бързо доведе до няколко голови ситуации пред вратата на гостите. Първо Пламен Кожухаров пробва реакциите на вратаря Димитър Илиев с точен, но не много силен диагонален шут. След това в рамките на минута Християн Кожухаров пропусна две страхотни възможности. При първата ударът му с глава след отлично центриране на Тони Иванов мина в страни от вратата, а при втората беше изведен чудесно от Пепи Казаков в наказателното поле, но отново стреля неточно. Голът се „печеше“ и резонно падна в 23-та минута. Пламен Кожухаров изведе брат си по лявото крило, той центрира към връхлитащия Владислав Мисяк, а Ахмед Адемов в опита си да изчисти забоде топката неспасяемо в собствената си врата – 1:0. Две минути след попадението „Янтра“ можеше и да удвои аванса си, но „седмицата“ на домакините отново пропусна от добра позиция. Грешка на Владислав Мисяк в 29-та минута доведе до пряк свободен удар пред наказателното поле на домакините и след неговото изпълнение отборът на „Добруджа“ получи дузпа. При центрирането Иван Гошев улови топката, но след сблъсък със засиления в гръб от съперник Константин Иванов я изпусна и Дони Дончев нанесе удар, който не улучи вратата. При опита си да го блокира Гошев го настъпи, но след нанесения вече от Дончев удар и реферът прецени, че това е основание за 11-метров наказателен удар. Християн Казаков превърна дузпата в гол за 1:1. До почивката Пламен Кожухаров нанесе още един удар към вратата на добруджанци, който отиде в ръцете на Илиев. Втората част започна ужасно за „Янтра“ и само минута след подновяването на играта Мартин Ангелов получи изключително пресилен втори жълт картон, което остави домакините с човек по-малко на терена. След съприкосновението с Иван Цачев, Ангелов получи умишлен удар в лицето, но това беше декорирано само с жълт картон от Станчев. В следващите десетина минути отборът на „Добруджа“ упражни натиск, но така и не стигна до реална заплаха за габровската врата. Коце Ангелов вкара Ивайло Григоров, а по-късно на терена се появи и Стоян Иванов. Отборът ни постепенно стабилизира играта си и не позволи на съперника да създаде реални опасности пред Гошев. Домакините организираха и няколко много опасни контраатаки, при които само малко шанс не достигна на Тони Иванов и братя Кожухарови да отбележат второ попадение. Желанието за победа на габровските футболисти все пак даде резултат в добавеното време на срещата. В последните секунди от него „Янтра“ също получи дузпа и тя беше не по-малко спорна от тази на „Добруджа“ – за нарушение на Дончев срещу Пламен Кожухаров. Християн Кожухаров беше точен от бялата точка и донесе така чаканата победа на отбора – 2:1. В последния есенен кръг „Янтра“ ще гостува на „Литекс“. Мачът е едната събота, 12 декември, от 18.45 в Ловеч и ще бъде предаван пряко по „Диема спорт“. “Янтра“ – „Добруджа“ 2:1   Голмайстори: 1:0 Ахмед Адемов – автогол (23), 1:1 Християн Казаков – дузпа (29), 2:1 Християн Кожухаров – дузпа (90+5).   „Янтра“: Иван Гошев, Мартин Ангелов, Костадин Гаджалов, Христо Митев, Тони Иванов, Георги Върбанов, Константин Иванов (72 Стоян Иванов), Петър Казаков, Владислав Мисяк (50 Ивайло Григоров), Християн Кожухаров, Пламен Кожухаров.   Треньор: Костадин Ангелов.   „Добруджа“: Димитър Илиев, Иво Димитров (72 Ерай Карадайъ), Дони Дончев, Ахмед Адемов, Цветелин Радев, Якуб Идиризов, Илиян Капитанов, Цветан Илиев (62 Денис Кадир), Иван Цачев, Християн Казаков, Дейвид Венциславов (45 Ерик Почански).   Треньор: Светослав Петров.   Жълти картони: Константин Иванов, Иван Гошев, Мартин Ангелов („Янтра“), Иван Цачев, Дони Дончев, Димитър Илиев („Добруджа“).   Червен картон: Мартин Ангелов („Янтра“).