Момичетата на ДЮФК„Янтра 2013“ спечелиха последния турнир за сезона

Водеща! първо място, като спечелиха последния регионален турнир за сезона, който
първо място, като спечелиха последния регионален турнир за сезона, който се проведе на терена в Царева ливада. Там премериха сили шест отбора, съставени от момичета до 12 години. „Янтра 2013“ беше в група със „Севлиево лейдис“ и „Чавдар“ (Троян), а в дру

Отличен завършек на спортно-състезателната 2016/2017 направиха малките футболистки от

ДЮФК“Янтра 2013“. Възпитаничките на треньора Радомир Николов приключиха с купа за

първо място, като спечелиха последния регионален турнир за сезона, който се проведе на

терена в Царева ливада. Там премериха сили шест отбора, съставени от момичета до 12

години.

„Янтра 2013“ беше в група със „Севлиево лейдис“ и „Чавдар“ (Троян), а в другата група

бяха „Светкавица“ (с. Градешница), „Боруна“ (Царева ливада) и другият габровски тим -

„Янтра 1919“.

Съставът на Радомир Николов започна с нулево равенство срещу „Севлиево лейдис“. След

това тимът от Севлиево надигра „Чавдар“ с 5:0 и така „Янтра 2013“ трябваше да търси

победа с 5 и повече гола за първото място в групата, което даваше път към финала на

турнира. Капитанката Преслава Иванова заби две попадения преди почивката. През втората

част обаче „Чавдар“ намали и задачата на габровските момичета стана много трудно

изпълнима. Те обаче не се предадоха и сътвориха мини чудо в рамките на 7 минути.

Преслава Иванова реализира нови две попадения в 17-а и 19-а минути. Катрин Колева

покачи на 5:1 в 22-та, отново Иванова бе точна за 6-1 минута по-късно, а в последните

секунди Благовеста Ненова оформи крайното 7:1 в полза на „Янтра 2013“. В другата група

първенец стана отборът на „Светкавица“, след победи с по 2:0 срещу „Боруна“ и „Янтра

1919“. Двубоят между габровският тим и домакините от Царева ливада завърши при нулево

равенство.

На финала „Янтра 2013“ наложи тотална доминация и реши спора още през първото

полувреме, с три гола на лидера Преслава Иванова. Тя се разписа 3-а, 7-а и 10-та минути.

През втората част момичетата от Градешница успяха да реализират почетно попадение и

срещата завърши при резултат 3:1. Шампионките в турнира получиха купата си лично от

секретаря на Аматьорската футболна лига Александър Шатровски. На трето място завърши

съставът на „Севлиево лейдис“, след победа с дузпи срещу „Боруна“ (0:0 в редовното

време, 3:0 при дузпите), а в мача за петото място „Чавдар“ надигра „Янтра 1919“ с 5:0.

Така отборът на 12 годишните момичета на „Янтра 2013“ завърши пролетния полусезон във

възходяща градация, четвърто, второ и първо място в изиграните три регионални турнира.

"Янтра 2013": Камелия Таукова, Анна Йонкова, Благовеста Ненова, Екатерина Карловска,

Габриела Генчева, Цветелина Станчева, Преслава Василева, Катрин Колева, Дара Димова,