Мъжете на "Янтра" завършиха на 4-то място в първенството по Ръгби 15

Препоръчана! отличия и отстъпи в малкия финал на „Балкански котки“ (Берковица)
отличия и отстъпи в малкия финал на „Балкански котки“ (Берковица) с 22:33. Двубоят се игра на терена в Ихтиман. Там се проведе и мачът за титлата, в който отборът на „Валяците“ (Перник) се наложи над миналогодишния шампион НСА (София) след продължения с 2

Мъжкият отбор на „Янтра“ (Габрово) завърши на четвърто място в първенството по Ръгби 15

за сезон 2016/2017. Воденият от Митко Михов тим не успя да се пребори за бронзовите

отличия и отстъпи в малкия финал на „Балкански котки“ (Берковица) с 22:33. Двубоят се игра

на терена в Ихтиман. Там се проведе и мачът за титлата, в който отборът на „Валяците“

(Перник) се наложи над миналогодишния шампион НСА (София) след продължения с 27:25.

Редовното време завърши при резултат 15:15.

В мача за бронзовите медали „Янтра“ имаше възможността да използва двамата си капитани,

Стефан Аврамов и Венелин Иванов, които си дойдоха от чужбина, както и завърналият се на

терена след дълго възстановяване от операция на кръстни връзки Димитър Георгиев. И това

не помогна. Слабата форма на отбора през пролетния полусезон и липсата на стратегия, как

да бъде победен по-добре представещият се тази година отбор от Берковица, доведоха още

една загуба и крайното четвъртото място в шампионата 2017-та. Срещата започна с есе за

„Янтра“, дело на Димитър Мадемов, но „котките“ бързо поеха инициативата и още до

почивката взеха добър аванс - 10:21, който успяха да запазят и през вторите 40 минути. Две

есета за „Янтра“ добави Стефан Аврамов, а последното в мача беше дело на Димитър

Георгиев. „Осмицата“ на „Янтра“ реализира точно и допълнителния удар за крайното 22:33.

“Янтра“ игра в състав: Пенчо Пройчев, Петър Георгиев, Никола Добрешков, Едуард Илиев,

Георги Дженков, Стефан Аврамов (капитан), Пламен Лалев, Димитър Георгиев, Венелин