Мъжете на "Чардафон" се класираха за финала

Препоръчана! M-zhkiya-tim-na--CHardafon-
Мъжкия тим на "Чардафон"

Мъжете на габровския "Чардафон" се класираха за финала на аматьорската BGO Баскетболна лига - Център, след като в полуфиналния плейоф надделяха в драматичен мач над плевенския "Делта гард Предаторс" с 92:86.

При това съперниците на водения от играещия треньор габровски тим имаха преимуществото да са в своята зала "Балканстрой".
Крещата се игра кош за кош от първия до последния съдийски сигнал. През първата половина преимуществото бе в полза на домакините. След 10-тата минута те водеха с 25:24, а на полувремето успяха да регистрат разлика от 10 точки - 45:35. Основното им преимущество, не само в тази част на мача, беше борбата под коша - плевенчани спечелиха 56 отскочили топки, габровци - 38. В резултат "Делта гард предаторс" реализираха 21 точки от втори опит, при 7 за "Чардафон".
Събитията на терена започнаха да се обръщат във втората половина на мача. 15 минути преди края габровци губеха с 45:52, но 300 секунди по-късно вече водеха с 62:60. Оттук нататък те не изпуснаха лидерството, който в хода на срещата се променя 5 пъти - 75:70 в 35-та минута, 92:86 след последния съдийски сигнал. Бързата контратака - 12:5 точки, и по-равностойната скамейка - 25:5 точки за състезатели извън основната петица, се оказаха решаващи за победата. С 25 точки за победата на "Чардафон" е Димитър Радев, Антонио - с 24, а завърналия се в състава бивш състезател на на младежкия състав "Чардафон-Орловец" от сезон 2012-2013 година Манол Тончев (50 точки, 12 борби, 3 тройки в 5 срещи) вкара 23.
С капитанската лента в тази среща бе юношата Димитър Тодоров, което бе реверанс към неговата игра през целия сезон. Добър мач направи и друг тийнейджър - гардът Росен Йорданов - 4 точки, 4 борби, 3 асистенции, една открадната топка.
"Чардафон" игра в състав: Кирил Кирилов, Цветомир Минев, Димитър Радев, Цветослав Митев, Росен Йорданов, Антонио Станков, Георги Ненов, Десислав Дончев, Манол Тончев, Димитър Тодоров.