Малките футболистки на „Янтра 2013“ стартираха сезона купа за второ място

Водеща! отбора. По програма тимовете трябваше да бъдат шест, но другият
отбора. По програма тимовете трябваше да бъдат шест, но другият габровски клуб заявил участие в първенството - „Янтра 1919“, не се яви с отбор на турнира.

Малките възпитанички на треньора Радомир Николов от ДЮФК „Янтра 2013“ завоюваха второ място в първия

регионален турнир турнир за сезона при момичетата до 12 години. Той се проведе в Дряново с участието на пет

- „Янтра 1919“, не се яви с отбор на турнира. Така една от двете предварителни групи на турнира остана само с

два отбора - „Боруна“ (Царева ливада) и „Светкавица“ (Градежница) и след успех с 2:0 тимът от Градежница се

класира директно на финала.

До мача за първото място стигна и съставът на „Янтра 2013“, но по по-трудния начин. Състезателките на Радо

Николов изиграха два мача, в които записаха убедителни победи. Първият беше срещу състава на „Севлиево

Лейдис“. Цветелина Станчева откри в 11-а минута, а капитанката Дара Димова гарантира успеха с попадение през

втората част за крайното 2:0. Следващият съперник на габровските момичета беше тимът на „Дунав“ (Русе) и в

този мач те бяха още по-убедителни. Цветелина Станчева отново даде тон с попадение в 4-та минута, а в 11-та

Дара Димова покачи на 2:0. През втората част Катрин Колева направи резултата класически, четири минути по-

късно се разписа и Александра Маринова, а крайното 5:0 оформи Димова с втория си гол в срещата. Във финала

срещу „Светкавица“ късметът не беше на страната на „Янтра 2013“. Тимът от Градежница поведе още от

съблекалните, в 15-а секунда на мача, а две минути след почивката удвои аванса си. Цветелина Станчева върна

интригата с гол пет минути преди края, но топката така и не пожела да влезе за втори път във вратата на

„Светкавица“. Възпитаничките на Радо Николов на три пъти уцелиха гредите в мача, пропуснаха и още поне три от

т.н. стопроцентови положения. Така „Светкавица“ спечели първия турнир, като удържа 2:1 във финала, а „Янтра

2013“ взе трофея за второто място. Призовете бяха връчени от секретаря на Аматьорската футболна лига,

администрираща първенствата при дамите, Александър Шатровски.

Вторият регионален турнир за момичета до 12 години е на 29 октомври, отново в Дряново.

"Янтра 2013": Камелия Таукова, Преслава Василева, Габриела Генчева, Александра Маринова, Цветелина