Кадетките на "Чардафон-Орловец" - първи в зона "Добруджа"

Препоръчана! Kadtkit-na-Chardafon-Orlovts---parvi-v-zona-Dobrudzha
Кадетките на

Кадетките на "Чардафон-Орловец" излязоха на първо място в зона "Добруджа" след изиграването на
мачовете от четвъртия турнир - 7-ми и 8-ми кръг. Момичетата на Виктори Анита Крушеви ке могат да се
радват на престижното класиране поне до 24-ти, когато лидерките от "Черно море Одесос ЖБК"-Варна, а и
"Дунав-Русе", ще имат възможност да наваксат изоставането.

"Дунав-Русе", ще имат възможност да наваксат изоставането. Мачовете на истината ще са на 18 март, когато
габровки ще се срещнат директно с тези два тима.
Иначе пътят към първото място 16-годишните момичета на "Чардафон-Орловец" си постлаха в петък в
своята зала "Орловец" след две категорични победи - 83:20 срещу "Светкавица" (Търговище) и 68:12 срещу
"Преслав" (Велики Преслав) - школи, които преди появяването на сем. Крушеви в Габрово пред 4 години, бяха
непреодолими за местните подрастващи баскетболистки.
В двете срещи над всички в тима на домакините бе Лора Янчева, завършила съответно с 23 и 19 точки.
Лора проявяваше усърдие и агресивност в защита, както и точен мерник от разстояние - по 3 тройки във всеки
мач. 8 и 15 точки пък е приносът на центъра Мария Богданова, чийто прогрес е все по-видим с всеки мач.
Националката Гергана Минчева пък записа в личната си сметка 14 и 6 точки.
Треньорското дуо даде възможност за изява на всички свои подопечни, почти всички от тях записаха актив в
протоколите от срещите.
"Чардофон-Орловец" игра в състав: Гергана Минчева, Лора Янчева, Яница Дончева, Екатерина Христова, Дороти
Ботева, Магдалина Дамянова, Невена Младенова, Марина Стоянова, Мария Богданова, Силвия Кушева, Йоана