Футболистките на „Янтра 2013“ с купа за второ място на поредния турнир

Futbolistkit-na-Yantra-2013-s-kupa-za-vtoro-myasto-na-pordniya-turnir
Малките габровски футболистки изиграха три срещи. Първата беше срещу домакините от „Боруна“ (Царева ливада) и завърши с убедителен успех – 5:0. След нулева първа част, през второто полувреме възпитаничките на Радо Николов се развихриха. Капитанката Преслава Иванова заби четири гола, един добави Катрин Колева.

утболистките на „Янтра 2013“ с купа за второ място на поредния турнир

Още едно добро представяне направиха момичетата до 15 години на „Янтра 2013“. Състезателките на треньора

Радомир Николов заеха купа за второ място в поредния турнир за сезона, проведен на терена в Царева ливада.

Малките габровски футболистки изиграха три срещи. Първата беше срещу домакините от „Боруна“ (Царева

ливада) и завърши с убедителен успех - 5:0. След нулева първа част, през второто полувреме възпитаничките на

Радо Николов се развихриха. Капитанката Преслава Иванова заби четири гола, един добави Катрин Колева.

Късметът обаче обърна гръб на „Янтра 2013“ в двубоя срещу „Дунав“ (Русе). Вратарска грешка още в 3-та

минута и автогол на Дара Димова дадоха аванс от 0:2 на „Дунав“. Благовеста Ненова върна интригата с

попадение за 1:2 и габровските момичета хвърлиха всичко в търсене на изравнителен гол, но бяха наказани на

контраатака в края и загубиха с 1:3. В третата среща „Янтра 2013“ постигна ценна победа с 1:0 над състава на

„Светкавица“ (Градешница). Преслава Иванова реализира попадението, което донесе трите точки на тима й, в

21-та минута.

"Не съм напълно доволен от показаното, защото можеше да се справим и много по-добре. Вдигнахме летвата

високо и сега всяка грешна стъпка е доста неприятна за нас. В мача с „Боруна“ през първото полувреме

опитахме тактически експеримент, който не се получи. През втората част почнахме да играем по начина, по който

можем, и нещата си дойдоха на мястото. Искрено съжалявам за резултата от двубоя с „Дунав“. По абсолютно

никакво показатели не ни надиграха и загубихме с две много груби индивидуални грешки, но това е футболът -

ако няма грешки няма и голове. В мача със „Светкавица“ се получи истинска битка, положения пред двете врати

не липсваха, но като че ли нашите момичета искаха повече победата. Това е първи успех за нас при 15

годишните над „Светкавица“ и за това е толкова сладък. Благодарение на постоянното ни добро представяне от

есента до сега в тази възраст, и с това второ място, почти сигурно си подпечатахме участието в заключителния

фестивал през месец юни. Това за нас е най-големия успех предвид факта, че имаме само едно състезателка,

която е на 15 години. Всички останали са минимум с по две години по-малки“, коментира щастливият треньор на

момичетата Радомир Николов.

В останалите срещи от турнира се получиха следните резултати:

Светкавица - Дунав 0:1

Боруна - Светкавица 0:8

Дунав - Боруна 5:1

На първо място, с пълен актив от 9 точки, завърши „Дунав“, следван от „Янтра 2013“ (6 т.), „Светкавица“ (3 т.) и

„Боруна“ (0 т.).

„Янтра 2013“ игра в състав: Екатерина Карловска, Анна Йонкова, Дара Димова, Габриела Генчева, Камелия

Таукова, Ивелина Рангелова, Благовеста Ненова, Александра Маринова, Цветелина Станчева, Катрин Колева и