Девойките до 16 години на ХК “Бъки” станаха вицешампионки на България

Топ новина! <p>Девойките до 16 години на ХК „Бъки“ станаха вицешампионки на
Девойките до 16 години на ХК “

Девойките до 16 години на ХК „Бъки“ станаха вицешампионки на България за 2014 година. Състезателките на габровския клуб се окичиха със сребърните медали от финалния турнир на първенството, който се проведе във Велико Търново.

и отбора от страната се срещнаха в  Двореца на културата и спорта „Васил Левски“. „Бъки“ беше в предварителна група с отборите на „Хасково“, „Васил Левски“ (Нови пазар) и „Павликени“, а в другата спориха домакините от „Етър 64“, „Ники спорт” (Сливница), СКХ „Русе“ и „Шумен-98”.
Възпитаничките на треньорката Анита Хараланова започнаха с двубой срещу състава на „Хасково“. До полувремето габровските момичета натрупаха аванс от 9 гола, който увеличиха през втората част за крайното 30:18. Габриела Славчева се отличи с 10 гола, 7 добави Надежда Димитрова. Хандбалистките на „Бъки“ бяха още по-убедителни в двубоя срещу „Васил Левски“. След ударна първа част „бъкитата“ реализираха 11 гола и допуснаха само два, а сирената за край на мача прозвуча при резултат 27:7. Габриела Маркова беше най-резултатна в този двубой със 7 гола, а Надя Димитрова се отчете с 5.
Възходящата линия в играта продължи и в двубоя с „Павликени“, който приключи при разгромното 39:17, на почивката 21:2. Топ реализаторки в този двубой бяха Ива Георгиева, Габи Славчева и Надя Димитрова, които завършиха с по 8 гола на сметките си.
На полуфиналите „Бъки“ срещна втория от другата предварителна група - „Ники спорт“. Водеща фигура в състава на Сливница беше Габриела Георгиева, която тренира в Габрово и играе за женския тим на „Бъки“ в „А“ РХГ. Габи и другата лидерка на „Ники спорт“ - Гергана Грозданова, създадоха доста проблеми на габровските хандбалистки и се получи един оспорван двубой. „Бъки“ водеше само с три гола на почивката - 18:15, но успя да увеличи разликата до 10 през втората част. Силният финален щурм на „Ники спорт“ доведе до намаляване на пасива, но в крайна сметка габровските момичета удържаха победата с 34:30. Впечатляващите 14 гола за успеха реализира Надя Димитрова, Ива Георгиева добави 10, а Габи Славчева - 8. Габи Георгиева пък реализира 12 за тима от Сливница.
В другия полуфинал домакините се справиха безпроблемно с „Хасково“ (22:12) и се стигна до очакван и добре познат финален двубой в женския профил - „Етър 64“ срещу „Бъки“. През сезона „болярките“ на Зоя Стефанова на два пъти победиха габровския тим, но пък „Бъки“ спечели зоналния финал. В мача за титлата възпитаничките на Анита Хараланова поведоха с 0:1 и 1:3, но етърки направиха обрат до 5:3 със серия от четири поредни попадения. От този момент до края „виолетовите“ не изпуснаха лидерството. На почивката „Етър 64“ водеше със 17:11 и увеличи още аванса си с три поредни попадения в началните минути на втората част. Водени от игралата великолепно в този мач Ива Георгиева, габровските момичета успяха да съкратят пасива до три гола в средата на полувремето и да поставят под напрежение домакините, но те издържаха. Сирената за край на мача прозвуча при резултат 33:30 и търновки ликуваха с титлата. Ива Георгиева заби 12 попадения във финалния двубой, Габи Маркова добави 6, Ивета Христова и Надежда Димитрова реализираха по 4, Габи Славчева - 3 и Светлина Белинова - 1.
Две от вицешампионките попаднаха в идеалната седмица на първенството. Надежда Димитрова беше определена за най-добро ляво крило, а Ива Георгиева за най-добър разпределител.
Вицешампионките: Петя Стоянова, Мария Колева, Надежда Димитрова, Габриела Маркова, Ива Георгиева, Габриела Славчева, Боряна Лалева, Селин Тахир, Светлина Белинова, Ивон Дюлгерова, Милица Колева, Рени Еремиева, Ивета Христова, Йоана Костова.
Треньор: Анита Хараланова