"Чардафон" втори в BGO БЛ "Център"

Dimit-r-Todorov-e-edin-ot-golemite-talanti-na--CHardafon-
Димитър Тодоров е един от големите таланти на "Чардафон"

Съставеният почти изцяло от юноши мъжки отбор на "Чардафон" излезе на второ място в класирането на Националната аматьорска лига, когато тази година се крие зад името BGO БЛ "Център". Водените от играещия треньор Антонио Станков момчета изместиха от престижната позиция софийския "Перестройка Център" с габровеца Орлин Атанасов в състава, след като убедително надделяха над преименувания свищовски "Академик".

До края на шампионата студентите ще се представят като "Борисов Студио". В първия им мач, игран в габровската зала "Орловец" новото наименование не им донесе късмет. Нещо повече, въпреки че Антонио Станков реши да си даде почивка, "Чардафон" просто смаза противниците си - 91:27, резултат, който твърде рядко може да се види в среща на мъжки отбори. След сръвнително равностойната първа част - завършила 13:6 за домакините, габровци взеха нещата в свои ръцеи направи мача безинтересен - 43:10 на полувремето, 20:6 в третата част, 28:11 в четвъртата.

Слабият съперник бе добра възможност на Антонио за експерименти и той предостави достатъчно игрово време на всички свои подопечни. над 12 минути на терена бе дори кадетът Крум Ахилей, който записа и кош. Останалите негови съотборници също имаха успех в стрелбата, номер едно по този показател бе талантливият Димитър Тодоров - 19 точки. Дежурния си дабъл-дабъл записа капитанът Дисислав Дончев - 14 точки, 10 борби и най-висок коефицент за ефективност - 27. Георги Ненов завърши с 13 т., 9 борби и коефицент 25, много полезен беше и пойнт гардът на юношите Росен Йорданов - 10 точки, 8 борби, коефицент 21.

"Чардафон" игра в състав: Валери Пейков (6 т.), Кирил Кирилов (6), Цветомир Минев (4), Крум Ахилей (2), Цветослав Митев (10), Росен Йорданов (10), Димитър Андреев (7), Георги Ненов (13), Дисислав Дончев (14), Димитър Тодоров (19).