"Чардафон" ще спори за бронза

Препоръчана! Суперфинала, след като загуби и втория полуфинален двубой срещу „Добруджа“
Суперфинала, след като загуби и втория полуфинален двубой срещу „Добруджа“ с 29:30.

Мъжкият отбор на „Чардафон“ (Габрово) ще спори за бронзовите медали в първенството

при дебюта си в елитната „А“ РХГ. Съставът на Христо Йорданов не успя да се класира за

Първата среща, играна преди седмица в Добрич, беше спечелена от домакините с 32:23 и

така с 2:0 победи тимът на Георги Андреев си осигури за седми път в своята история

участие в двубоя за титлата, в който ще срещне носителя на Купа България и лидер след

редовния сезон „Локомотив“ (Варна).

„Чардафон“ изпусна победата в началото на второто полувреме. След първата част

габровският тим водеше с 15:13. Три поредни попадения на Дошкун Якубов възстановиха

равенството, а Стефан Ефтимов в 38-а минута изведе „Добруджа“ напред - 17:18.

Последва още една серия от четири безответни попадения във вратата на домакините и от

този момент до края тимът от Добрич не изпусна лидерството. „Чардафон“ опита финален

щурм и успя да намали изоставането си до гол три минути преди края - 27:28. Няколко

грешни решения на играещия треньор Христо Йорданов обаче лишиха габровския тим от

възможността да вкара двубоя в продължения. Така краят на срещата дойде при резултат

29:30.

Димитър Петков изигра силен мач и реализира 15 попадения във вратата на „Добруджа“, но,

за съжаление, и те не бяха достатъчни за краен успех. „Малко не ни достигна. На моменти

играхме много концентрирано и повеждахме през първото полувреме, но през втората част

допуснахме грешки в защита, които ни костваха мача. Допуснахме гостите да ни поведат с

четири гола, които в последните минути на мача беше трудно да върнем. Може би опитът на

„Добруджа“ надделя в този двубой. Нашият отбор, знаете, е за първа година в „А“ група. Ще

се борим за бронзовите медали“, сподели след срещата топ стрелецът на „Чардафон“ и

мъжкото първенство.

В спора за третото място „Чардафон“ е се изправи срещу състава на „Пирин“ (Гоце

Делчев), който загуби другия полуфинален двубой срещу „Локомотив“ (Варна), също с 0:2.

„Чардафон“: Слав Колев, Георги Николов-2, Стефан Кирилов-4, Мирослав Денчев, Христо

Йорданов-3, Цветелин Христов, Пламен Дедев, Димитър Петков-15, Евлоги Вълчанов-1,

Радослав Иванов, Павел Симеонов, Марио Янчев-4, Валентин Робов, Николай Цветков.

Водач: Милена Иванова