"Чарадфон" дръпна с 1:0 на "Ударник" в полуфиналния плейоф, 30 точки на Боримир

Препоръчана! Borimir-stana-igrach-na-macha
Боримир стана играч на мача
30 точки наниза в коша на великотърновския "Ударник" Боримир Алексиев за победата на "Чардафон" с 84:76 в първия мач от полуфиналния плейоф на ББЛ "Б група Център".

Двата тима завършиха втори и трети в редовния сезон, тогава два пъти успехът бе за габровци - все с разлика от 8-10 точки. Познавайки добре съперника, треньорът Антонио Станков очакваше оспорван мач и прогнозите му се оправдаха напълно. Неговите подопечни започнаха уверено срещата, в петата муниту резултатът беше 7:2 в тяхна полза, а първата четвърт завърши при 7 точки разлика - 21:14.

Мартин Миланов

Началото на втората обаче бе ужасяващо. Амбицираните играчи на "Ударник" успяха да нанижат набързо 20 точки и в 15-тата минута на таблото бе изписано 34:31 в тяхна полза. Мерките, предприети от Антонио Станков за заздравяване на защитата, имаха резултат и на полувремето габровци се оттеглиха с аванс, макар и крехък - 39:38.
Второто полувреме също започна с игра кош за кош, но в края на третата част габровци успяха да дръпнат с 8-9 точки - разлика, която поддържаха до края. Очаквано равностойността в двубоя осигурявааха Радостин Борисов, завършил срещата с 25 точки, 202-сантиметровият център Ивайло Александров - 12 т., 10 борби, и възпитаникът на софийския "Ахил" и "Буба баскет" Александър Мишев - 22 т. Техните качества обаче бяха парирани освен от играча на мача Боримир Алексиев, но и от развихрилия се под двата коша Мартин Миланов - 19 борби, 10 точки и коефицент за ефективност 28. Традиционно силно се представи Андреан Деков, капитанът Стефан Бакалов на косъм се размина с дабъл-дабъл - 10 точки, 9 борби.
Успехът на габровци бе осигурен от по-ефективната им стрелба в близост до коша - 60:38 точки, 16:8 от втори шанс. В битката под ринговете цареше относителен паритет - 45:43, "Чардафон" имаше и превес при контраатаките - 18:12.
Следващата среща е насрочена за 30 април, домакинът все още не е определен.
"Чардафон" игра в състав: Теодор Върбанов (коеф. за ефективност 1, борби 0, асистенции 0, точки 2), Красимир Александров (4, 2, 3, 4), Боримир Алексиев (29, 3, 5, 30), Виктор Ангелов (-2, 0, 0, 0), Павел Пенчев (-4, 0, 0, 0), Мартин Миланов (28, 19, 3, 10), Стефан Бакалов (16, 9, 5, 11), Николай Николов (-2, 0, 0, 0), Андреан Деков (25, 5, 5, 18), Николай Минков (0, 1, 4, 9), Александър Петков (0, 0, 0, 0).