14-годишните състезателки на ХК “Бъки” спечелиха шампионската титла!

Топ новина! <p>14-годишните състезателки на хандбален клуб „Бъки“ са новите шампионки на
14-годишните състезателки на Х

14-годишните състезателки на хандбален клуб „Бъки“ са новите шампионки на България. Талантливите възпитанички на треньорите Петя Панчева, Анита Хараланова и Христо Коев потвърдиха статута си на №1 у нас като спечелиха финалния турнир от пър

Така в рамките само на два месеца и половина габровските момичета направиха своеобразен требъл, като вдигнаха триумфално Купа България, купата за първото място в зона „Мизия“ и най-ценното отличие - шампионския трофей.
Осемте най-добри отбора в тази възраст си оспорваха призовите места в хасковската зала „Спартак“ и по традиция в първата фаза бяха разделени в две предварителни групи. Отборът на „Бъки“ спечели група „А“ с три победи - 20:17 (8:6) срещу състава на „Етър 64“, 21:19 (10:9) над „Панагюрище“ и 24:19 срещу „Дунав-Квант“ (Белене). На полуфинала габровският тим срещна домакина „Хасково“, който завърши на второто място в другата предварителна група. Превъзходството на „бъкитата“ беше очевидно и срещата приключи при резултат 28:15, на полувремето 14:6.
В мача за златните медали „Бъки“ отново се изправи срещу „Панагюрище“. Както и в предварителната група двубоят беше доста оспорван и до почивката нито един от двата състава не успя да излезе напред - 11:11. През втората част габровските момичета заиграха по-добре и подкрепяни мощно от родителската агитка, огласяща зала „Спартак“, успяха да пречупят съперника си. Невероятен мач направи вратарката Ивон Дюлгерова, която спаси 7 от 8-те отсъдени дузпи в полза на „Панагюрище“. След нейни добри изяви и успешно реализирани контратаки през втората част отборът на „Бъки“ успя да поведе и да спечели мача с 22:17.
Милица Колева беше най-резултатна във финала и заби 8 гола. За победата Ивета Христова добави 7, по два пъти се разписаха Карина Съменова, Габриела Цонева и Рени Еремиева, а едно попадение за успеха отбеляза Йоана Костова. Три от шампионките попаднаха в идеалната седмица на първенството. Ивон Дюлгерова заслужено получи признанието за най-добър вратар, а Ивета Христова и Йоана Костова бяха определени за № 1 на постовете дясно крило и лява свръзка.
Шампионките на България са: Ивета Христова, Йоана Костова, Карина Съменова, Габриела Цонева, Силвия Якова, Ивон Дюлгерова, Михаела Сусанова, Маргарита Христова, Милица Колева, Ванеса Найденова, Теодора Якова, Теодора Тодорова, Мария Дженева, Рени Еремиева, Весела Проданова, Лора Иванова, Вероника Баракова, Мирела Караиванова. Треньори: Петя Панчева, Анита Хараланова, Христо Коев.